Çankırı Devlet Hastanesi

Çankırı sağlık il müdürlüğü
Çankırı Devlet Hastanesi

Hastanemizde Hidroterapi (Suda Doğum) ünitesi Açıldı..!

Güncelleme Tarihi: 31/10/2018

Hastanemiz Hidroterapi Eşliğinde Travay (SUDA DOĞUM) Ünitesi HizmeteAçıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından normal doğumu teşvik etmek amacıyla planlanan suda doğum, yani Hidroterapi Eşliğinde Travay (HET) yöntemi, pilot olarak seçilen 9 ilde hayata geçirilmeye başlandı. Bu kapsamda Sağlık Müdürlüğümüz ve Çankırı Devlet Hastanemizin çabalarıyla seçilen 9 il arasında Çankırı Devlet Hastanesi de yer aldı."HET yöntemi anne adaylarına doğum ağrısının kontrolünü sağlama, ılık suyun etkisinden yararlanılarak gebelik ağrı sürecinin suyun içerisinde geçirilmesi, gevşeme ve doğum eyleminin hızlandırılması gibi avantajlar sunan yöntemlerden biridir.

Bu kapsamda çalışmalar başlatılmış olup, doktor ve ebelerimizin eğitimlerini almaları için bakanlığımızın düzenlemiş olduğu sertifikasyon programlarına gönderilmiştir.İdarecilerimizin, teknik birimlerimizin Kadın Hastalıkları ve doğum servisinde çalışan doktor ebe ve hemşirelerimizin özverili ve gayretli çalışmaları ile Çankırı Devlet Hastanesinde 3 doğum odası ve 1 suda doğum (Hidroterapi ) ünitesi hizmete sunulmuştur.

Suda doğum sürecinin gerçekleştiği özel donanımlı odada Jakuzi bebek beşiği ve doğum masasına dönüşebilen hasta yatağı bulunmaktadır. Anne adaylarının tüm doğum sürecini geçirebileceği şekilde tasarlanan odada anne ve bebek doğum sonrası süresini kesintisiz birlikte geçirebilmektedir. Odada ayrıca diğer tüm özel odalarda olduğu gibi refakatçi dinlenme alanı, televizyon buzdolabı gibi diğer malzemelerde hizmete sunulmaktadır.    

SUDA DOĞUM ÜNİTESİ HİZMETLERİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Suda Doğum Ünitesi'nden, 37-40 hafta aralığında olan daha önce sezaryenle doğum yapmamış, kalp, diyabet ve tansiyon rahatsızlıkları olmayan gebeler, hekiminde uygun görmesi halinde yararlanabilmektedir.

                                                       
SU HAYATTIR 
HAYATINIZIN ANLAMINI AĞRISIZ VE RAHAT KUCAKLAYIN DİYORUZ.

  • CDH_4926_1600x1060.JPG
  • CDH_4560_1600x1060.JPG
  • CDH_4928_1600x1060.JPG
  • CDH_4562_1600x1060.JPG
  • CDH_4943_1600x1060.JPG
  • CDH_4949_1600x1060.JPG